Mindfulness w Warszawie – poznaj nasze nowe miejsce

Autor: Jakub Babij, Kategoria: Wydarzenia, Wszystkie wpisy, Praktyka - Mindfulness w Warszawie
12. 05. 2016.

Od ponad miesiąca mamy przyjemność zajmować nowy lokal na ulicy Elektoralnej 13 w Warszawie. Jeśli interesuje Cię to co będziemy tam robić lub co zrobiliśmy – zapraszamy do lektury.

Marzenia

Od momentu założenia Mindfulness Inside wiedzieliśmy, że docelowo chcielibyśmy mieć coś swojego. Marzyło się nam miejsce tętniące życiem. Miejsce, w którym ludzie będą mogli poznawać czym jest Mindfulness. Myśleliśmy o miejscu, w którym będzie przestrzeń na sesje indywidualne, programy otwarte oraz aktywności dedykowane osobom, które kończyły z nami treningi MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction). Chcieliśmy, aby lokum było ciche, dobrze skomunikowane z resztą Warszawy, oraz żeby nie było problemów z parkowaniem.

Historia

Nasze pierwsze kursy organizowaliśmy na ulicy Brackiej w przestrzeni udostępnionej nam przez szkołę masażu Yeshe Nuad. Wspaniałe miejsce, w którym działo się i dzieje się bardzo dużo aktywności związanych z pracą z ciałem oraz terapeutyczną.  

Miejsce było bardzo dobre, przestronne oraz co bardzo ważne – dalekie od warszawskiego zgiełku. Wewnętrzne podwórko, cisi sąsiedzi, sprawiało, że warunki były lepiej niż dobre do praktyki Mindfulness. Jedynym minusem tego miejsca była bardzo mała ilość miejsc do parkowania. Nasi zmotoryzowani klienci nierzadko robili parę dobrych kółek po okolicy szukając jakiegokolwiek miejsca do parkowania. Była to niedogodność, ale nie był to jakiś wielki problem. W pewnym momencie okazało się jednak, iż właściciel lokalu miał inne plany zagospodarowania miejsca, dlatego rozpoczęliśmy poszukiwanie nowego miejsca.

Kolejnym miejscem, w którym organizowaliśmy nasze kursy była przestrzeń udostępniona nam przez zaprzyjaźnione Towarzystwo Pomocy Młodzieży. TPM działa nieprzerwanie od 1989 pomagając dzieciom i młodzieży. Ich działania są całkowicie bezpłatne i obejmują poradnictwo i konsultacje psychologiczne, psychoterapię, grupy terapeutyczne, wsparcia i rozwoju osobistego oraz wiele innych aktywności. Miejsce oraz warunki były odpowiednie dla naszych treningów. Jedynym mankamentem była ilość decybeli dochodzących z ulicy. Parterowe położenie nie sprzyjało ciszy. Dlatego po jakimś czasie zdecydowaliśmy się na szukanie własnego miejsca.

Minfulness Inside i Spokojna Głowa

Po paru miesiącach poszukiwania, zdecydowaliśmy się na miejsce przy ulicy Elektoralnej 13. Co tu dużo mowić. Jest tutaj bardzo cicho. Lokalizacja tylko 5 minut na piechotę od Metra Ratusz Arsenał, bliskość Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego sprawia, że jest dużo miejsc do parkowania. Nasze pomieszczenie składa się z dwóch lokali. Duże pomieszczenie przeznaczone jest na warsztaty i treningi grupowe. Mniejsze pomieszczenie przeznaczone jest na sesje indywidualne. 

Na Elektoralnej prowadzimy zarówno treningi Mindfulness jak i sesje psychoterapeutyczne, organizowane w ramach naszej fundacji „Spokojna Głowa”.  Właśnie teraz prowadzimy tam pierwszy w nowym miejscu trening MBSR oraz większą część naszej pracy psychoterapeutycznej. 

Nowa Energia

Nowe miejsce daje nową energię. Daje przewidywalność oraz pewną dozę bezpieczeństwa. Zmiany uczą nas czegoś nowego, uczą adaptacji, ale czasem potrzebujemy zatrzymać się na chwilę. Tak jak uczymy naszych klientów jak ważne jest przełączanie się pomiędzy trybem „bycia”, a „działaniem”, tak samo teraz my potrzebujemy osiąść na chwilę w naszym własnym miejscu. Z tego osadzenia dzieje się bardzo dużo dobrych rzeczy.  

31 października – wystartowaliśmy z pierwszym kursem MBSR w nowym miejscu.

26 listopada – udało nam się się zoorganizować dwugodziną sesję Mindfulness dla naszych byłych kursantów. Zainteresowanych było więcej niż miejsc, tak więc podobne spotkania – na pewno staną się stałym elementem naszego planu miesiąca.

18 listopada – rozpoczęliśmy cykl warsztatów Mindfulness dla warszawskiej Lambdy. Warsztaty odbyły się 18/ 25 listopada oraz 2 grudnia i byly darmowe dla wszystkich zainteresowanych.

03 grudnia – użyczyliśmy naszego miejsca na ogólnopolskie zebranie koordynatorów akcji „Reakcja w Depresji”.

04 grudnia –  na Elektoralnej odbyły się pierwsze zajęcia z relaksacji i emisji głosu prowadzone przez Marzenę Roguską, jedną z założycielek Psycha.styka. Marzena jest instruktorem emisji głosu, tancerką współczesną, pomysłodawczynią projektu Więcej tlenu – cyklu warsztatów oddechowych oraz warsztatów relaksacyjno – oddechowych i tanecznych realizowanych w ramach akcji Re:akcja w depresji z okazji ogólnopolskiego dnia walki z depresją (Wrocław 2013r., Wrocław i Warszawa 2014 -2016). Wszystko wskazuje, że Psycha.styka będzie częstym gościem w naszych progach. Jeśli nie chcesz przegapić informacji o ich warsztatach, polub ich na Facebooku, lub zapisz się do naszego newslettera.

Plany na przyszłość

Zamierzamy dalej prowadzić treningi MBSR oraz inne aktywności związane z obszarem redukcji stresu, świadomej pracy z ciałem, czy relaksacji. Od samego początku chcieliśmy tworzyć miejsce, które będzie tętniło życiem oraz pomagało ludziom w pracy z ich ograniczeniami. Będziemy dalej rozwijali projekty pro publico bono, takie jak wcześniejsze aktywności prowadzone dla KPH, czy Lambdy w ramach naszej fundacji. Co do konkretów to:  

każdy czwartek 18:00 – 20:00 – będzie gościła u nas Psycha.styka ze swoim programem relaksacji i pracy z ciałem – więcej informacji wkrótce na ich FB oraz stronie internetowej.

9 stycznia – rozpoczynamy kolejny ośmiotygodniowy kurs MBSR. Przed każdym kursem spotykamy się indywidualnie z każdym uczestnikiem.

druga połowa stycznia – ruszamy też z naszą nową inicjatywą czyli weekendowe „Poranki z Mindfulness”. Będą to dwu godzinnne sesje Mindfulness, rozpoczynające się o 10, kończące o 12 i przeznaczone tylko na praktykę uważności. Więcej detali – już wkrótce na naszym profilu na FB i w newsletterze.

Do Nowego Roku i czasu podsumowań daleko. Jeśli mielibyśmy już teraz (w Mindfulness Inside) popatrzeć na ten rok, to byłby on bardzo dobry. Mieliśmy przyjemność pracować ze wspaniałymi ludźmi i dla wspaniałych ludzi. Pomagaliśmy  im w poznaniu czym jest uważność i jak może ona pomóc w akceptacji, redukcji stresu oraz współczuciu dla samego siebie. Sami też wiele się nauczyliśmy. Mindfulness ma to do siebie, że ucząc go zmieniamy też siebie. Nie ma tu spektakularnej rewolucji. Efekty rewolucji nie są trwałe. Efekty ewolucji – mogą nimi być. 🙂

Dziękujemy Ci, że tu jesteś i nas czytasz. Jeśli masz do nas jakieś pytania, lub chciałbyś zapytać nas o coś, lub tak zwyczajnie być w kontakcie – napisz do nas. 🙂

Jakub Babij

Certyfikowany nauczyciel Mindfulness, trener oraz psychoterapeuta Gestalt. Menedżer z doświadczeniem zdobytym w firmach z listy Fortune 500. Autor publikacji z obszaru promocji zdrowia oraz redukcji stresu.

Podobał Ci się artykuł?
Podziel się nim na:

Zobacz także

Zachwyt w Górach Przeklętych

Autor: Jakub Babij, Kategoria: Najnowsze wpisy,
zachwyt i mindfulness 08. 05. 2021.

Mindfulness Inside na Bałkańskich szczytach. O zachwycie i dlaczego potrzebujemy go w naszym życiu. Dwa tygodnie tem...

Czytaj dalej

Mindfulness w związku (część 1)

Autor: Jakub Babij, Kategoria: Najnowsze wpisy,
mindfulness w zwiazku 05. 02. 2021.

Mindfulness w związku to nasz nowy cykl koncentrujący się na uważności w relacjach partnerskich. Jeśli nasza relacja ma ...

Czytaj dalej

Praktyka uważności a praca z nawykami

Autor: Sylwia Pilch, Kategoria: Najnowsze wpisy,
uważność w pracy z nawykami 02. 08. 2021.

Czy próbowałeś kiedyś stworzyć listę postanowień noworocznych albo po prostu wyznaczyłeś sobie cele, do których realizac...

Czytaj dalej

Najbliższe kursy

OTWARTA PRAKTYKA UWAŻNOŚCI (ON-LINE)

29 WRZEŚNIA 20:00 – 20:30
Zapraszamy Cię do wspólnej praktyki w każdą środę o godz. 20:00. Spotkanie jest otwarte i darmowe dla osób po kursach, osób bez jakiegokolwiek doświadczenia medytacyjnego, oraz wszystkich zainteresowanych poznaniem czym jest uważność.
Zapisz się

OTWARTA PRAKTYKA UWAŻNOŚCI (ON-LINE)

6 PAŹDZIERNIKA 20:00 – 20:30
Zapraszamy Cię do wspólnej praktyki w każdą środę o godz. 20:00. Spotkanie jest otwarte i darmowe dla osób po kursach, osób bez jakiegokolwiek doświadczenia medytacyjnego, oraz wszystkich zainteresowanych poznaniem czym jest uważność.
Zapisz się

OTWARTA PRAKTYKA UWAŻNOŚCI (ON-LINE)

13 PAŹDZIERNIKA 20:00 – 20:30
Zapraszamy Cię do wspólnej praktyki w każdą środę o godz. 20:00. Spotkanie jest otwarte i darmowe dla osób po kursach, osób bez jakiegokolwiek doświadczenia medytacyjnego, oraz wszystkich zainteresowanych poznaniem czym jest uważność.
Zapisz się