Kalendarium Wydarzeń

PAŹDZIERNIK 2020

Kurs MBCT (Mindfulness Based Cognitive Therapy)

1 Października 18:15 – 20:15

Mindfulness-Based Cognitive Therapy czyli Terapia Poznawcza Oparta na Uważności, została opracowana jako metoda zapobiegania nawrotom depresji w 1995 roku. Trening MBCT pomaga osobom, które cierpią na powtarzające się epizody depresji i przewlekłe obniżenie nastroju. MBCT integruje elementy terapii poznawczej z intensywną praktyką uważności. Celem programu jest zwiększenie świadomości i uważności na stany emocjonalne i procesy mentalne, tak aby być w stanie adekwatnie reagować na różne sytuacje. MBCT pomaga stać się świadomym wczesnych znaków ostrzegawczych nawrotu i redukować tendencje do unikania tych sygnałów.

PORANEK Z MINDFULNESS

17 Października 10:00 – 12:00

Poranek z uważnością to nasze cykliczne spotkanie, podczas którego praktykujemy uważność. Nie ma tutaj cześci wykładowej i całe dwie godziny przeznaczone są tylko na praktykę prowadzonych praktyk Mindfulness. Spotkanie jest otwarte dla osób po kursach, osób bez jakiegokolwiek doświadczenia medytacyjnego, oraz wszystkich zainteresowanych poznaniem czym jest uważność.

MINDFULNESS W BIEGU

17 Października 13:00 – 14:00

„Uważność w biegu” to nasz autorski program, który powstał z połączenia naszych pasji, czyli biegania w terenie, oraz praktykowania uważności. Biegamy w Ogrodzie Saskim, godzinę po poranku z uważnością. Nie szukamy tu polepszania wyników, lub lepszej techniki biegowej, ale chcemy raczej pobyć z naszymi myślami emocjami i ciałem w pełniejszy sposób.

DZIEŃ UWAŻNOŚCI

24 Października 09:30 – 15:30

Spotkanie, podczas którego praktykujemy uważność w milczeniu. Praktyki są prowadzone. W połowie spotkania zjemy wspólny posiłek. Dzień uważności jest otwarty dla osób po kursach MBCT/MBSR lub praktykujących uważność od jakiegoś czasu. Ilość miejsc jest ograniczona – konieczne jest więc wcześniejsze zgłoszenie.

LISTOPAD 2020

KURS „UWAŻNOŚĆ I WSPÓŁCZUCIE” (ON-LINE)

23 Listopada 19:00 – 21:00

Kurs jest jednym z niewielu kursów w Polsce prowadzonych jednocześnie przez dwoje doświadczonych nauczycieli. Kurs jest dedykowany wszystkim, chcącym poznać czym jest praktyka Mindfulness oraz współczucie dla samego siebie.  Ilość osób w grupie nigdy nie przekracza 14 osób, ponieważ zależy nam na jak najlepszym doświadczeniu dla uczestników naszych kursów. Dowiedz się jak wygląda struktura kursu, jak się zapisać oraz co piszą o naszych kursach nasi byli kursanci.

STYCZEŃ 2021

KURS MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction)

11 Stycznia 18:30 – 21:00

Jest to jeden z niewielu kursów w Polsce i być może jedyny w Warszawie, prowadzony jednocześnie przez dwoje doświadczonych nauczycieli. Ilość osób w grupie nigdy nie przekracza 11 osób, ponieważ zależy nam na jak najlepszym doświadczeniu dla uczestników naszych kursów. Dowiedz się jak wygląda struktura kursu, jak się zapisać oraz co piszą o naszych kursach nasi byli kursanci.

Wpisz wyszukiwaną frazę