Biegaj z nami. Uważność w biegu

Autor: Jakub Babij, Kategoria: Dobrostan, Wydarzenia, Zdrowie, Wszystkie wpisy, mindfulness i bieganie
11. 17. 2019.

Jakiś czas temu recenzowaliśmy dla Ciebie książkę “Mindfulness w bieganiu” i tak jak Ci obiecaliśmy mamy dla Ciebie nasz nowy program, czyli “uważność w biegu”. „Uważność w biegu” to połączenie naszych pasji czyli biegania oraz uważności.

Spotkanie jest całkowicie bezpłatne i otwarte dla osób, które nie miały wcześniej żadnego doświadczenia z uważnością. Nie przewidujemy tu biegania na czas, bicia rekordów i współzawodnictwa. Nie robimy tego po to, by mieć w przyszłości lepsze wyniki, albo by poprawić swoje wyniki dzięki uważności. Być może się to wydarzy spontanicznie, ale nie to jest celem tego spotkania. Celem spotkania jest wspólne bieganie, praktyka uważności oraz dobrze spędzony czas wolny. 

Wcześniejsze doświadczenie w bieganiu nie jest konieczne, aczkolwiek jeśli nie robiłeś/ nie robiłaś niczego ze swoim ciałem przez długi czas, proszę skonsultuj to ze swoim lekarzem. Zadzwoń też do nas/ napisz maila, abyśmy mogli porozmawiać przed spotkaniem.

Jak wygląda spotkanie

Rundka organizacyjna

Każde spotkanie zaczynamy od rundki organizacyjnej. Poprosimy Cię o wypełnienie formularza, że Twój stan zdrowia pozwala Ci na bieganie. Razem z grupą zdecydujemy też ile będziemy biegać. Wszystkie spotkania będą prowadzone przez nas oboje (Sylwia i Kuba), tak więc istnieje możliwość, aby zrobić dwa dystanse, krótszy i dłuższy. Co to znaczy – krótszy i dłuższy – ustalimy wspólnie. 🙂 Jeśli przyjdziesz na „poranek z Mindfulness” – będziesz mógł się przebrać się zaraz po nim.

Praktyka

Zanim zaczniemy biegać wykonamy razem krótką praktykę Mindfulness oraz poprosimy Cię o zwracanie uwagi na pewne obszary podczas biegania.

Bieganie  

Zaczynamy rozgrzewką, a potem zaczynamy biegać ustaloną ilość kilometrów. Czasem będziemy coś mówić, prosząc Cię o sprawdzenie co doświadczasz, przeżywasz w ciele, myślach czy emocjach. Biegamy bez słuchawek, muzyki i audiobooków oraz z wyłączonym dźwiękiem w naszych telefonach. Nie jest to trening techniki biegowej, albo poprawy sprawności. Choć wraz z Sylwią mamy na swoim koncie maratony i ultramaratony, to wciąż uważamy się za amatorów w tym obszarze. 

Praktyka

Nasze spotkanie kończymy krótką praktyką Mindfulness i rozchodzimy się, rozjeżdżamy się do swoich domów, sprawunków i innych ważnych spraw. 🙂

Gdzie się spotykamy?

Będziemy biegali w Ogrodzie Saskim. Spotykamy się przy Świątyni Westy

Jeśli chodzi o dojazd, najbliższa stacja Metra to Ratusz Arsenał. W kontekście komunikacji publicznej, możesz sprawdzić optymalny dojazd, korzystając z aplikacji –  “jak dojadę”. 

Jak się zapisać?

Wyślij do nas maila na adres  info@mindfulnessinside.com, skorzystaj z formularza lub napisz smsa na numer 696 666 093. Ilość miejsc jest ograniczona.  

Daty spotkań:

15 lutego 13:00 – 14:00

14 marca 13:00 – 14:00

Będziemy zaczynać punktualnie, aura się coraz bardziej zmienia na zimową i jeśli nie będzie Cię o czasie, znajdziesz nas na pewno biegających po ścieżkach w parku. Jedno z nas będzie otwierać naszą kolumnę, a drugie zamykać i będziemy mieć kurtki koloru białego.

Będziemy biegać zaraz po “Poranku z Mindfulness”, tak więc jeśli masz ochotę w sobotę zrobić coś dla siebie, zapraszamy Cię bardzo serdecznie na oba wydarzenia, tak aby doświadczyć swoich myśli, emocji czy wrażeń z ciała nie tylko w zatrzymaniu, ale i w ruchu. Czasami ruch daje nam dodatkowe możliwości zauważenia naszych automatyzmów, schematów w myśleniu lub tego co dzieje się w naszym wnętrzu. 🙂

Tak więc, jeśli masz ochotę czuj się zaproszona/ zaproszony. 🙂 Do zobaczenia.

Jakub Babij

Certyfikowany nauczyciel Mindfulness, wykładowca akademicki, superwizor (w szkoleniu) oraz psychoterapeuta Gestalt. Autor publikacji z obszaru promocji zdrowia oraz redukcji stresu. Medytuje od dwudziestu czterech lat, uczy uważności od dziesięciu lat.

Podobał Ci się artykuł?
Podziel się nim na:

Zobacz także

Mindfulness w relacji (cz 2).

Autor: Jakub Babij, Kategoria: Najnowsze wpisy,
relacyjny taniec 09. 23. 2024.

„Miłość to dotykanie bez duszenia, bliskość bez przylegania, wolność bez oddzielania.”Virginia Satir W sercu każd...

Czytaj dalej

Umysł początkującego. Postawy i podstawy Mindfulness

Autor: Jakub Babij, Kategoria: Najnowsze wpisy,
06. 01. 2024.

“Prawdziwa podróż odkrywcza nie polega na poszukiwaniu nowych lądów, lecz na nowym spojrzeniu."Marcel Proust Umys...

Czytaj dalej

Niewysilanie się. Postawy i podstawy Mindfulness

Autor: Jakub Babij, Kategoria: Najnowsze wpisy,
nie wysilanie się 08. 24. 2023.

Postawy uważności. W tym cyklu chcielibyśmy opowiedzieć Ci więcej o postawach, tworzących fundament uważności. Tym razem...

Czytaj dalej

Najbliższe kursy

UWAŻNE ŻYCIE – KURS DLA ABSOLWENTÓW KURSÓW MINDFULNESS

12 Maja 18:30 – 20:30 (poniedziałki)

Kurs Uważne Życie jest przeznaczony dla osób, które ukończyły ośmiotygodniowe kursy takie jak MBSR, MBCT lub MBLC, chcą pogłębić swoje doświadczenie i wiedzę z zakresu praktyki uważności, a także są zainteresowane rozwijaniem jakościowego życia z perspektywy osobistej, społecznej i środowiskowej. Studiując i praktykując uważność możemy znaleźć dla siebie wskazówki i metody, jak lepiej funkcjonować w naszej codzienności, z mniejszą ilością napięcia i stresu oraz jak lepiej zadbać o siebie i innych.

Zapisz się

KURS MBSR (MINDFULNESS BASED STRESS REDUCTION) WARSZAWA

15 MAJA 18:00 – 20:30 (czwartki)
Kurs Redukcji Stresu Oparty na Uważności został opracowany przez profesora Jon Kabat-Zinn wraz z zespołem. Dowiedz się jak wygląda struktura kursu, jak się zapisać oraz co piszą o naszych kursach nasi byli kursanci.
Zapisz się

MINDFULNESS DLA PSYCHOTERAPEUTÓW (KRAKÓW)

6 CZERWCA - 8 CZERWCA

Warsztat "Mindfulness dla psychoterapeutów" to intensywny program szkoleniowy, skierowany do psychoterapeutów praktykujących psychoterapię lub poradnictwo psychologiczne. Celem warsztatu jest wprowadzenie uczestników w podstawy Mindfulness oraz zapewnienie narzędzi, które pozwolą im na integrację praktyki uważności z formą psychoterapii praktykowaną przez danego psychoterapeutę. Podczas 25-godzinnego warsztatu, uczestnicy będą mieli okazję poznać podstawy Mindfulness, w tym praktyki uważności formalne i nieformalne oraz metody wspierające obecność terapeutyczną. Warsztat składa się z różnych modułów, w tym wykładów teoretycznych, ćwiczeń praktycznych, a także dyskusji i refleksji grupowej.

Zapisz się