Biegaj z nami. Uważność w biegu

Autor: Jakub Babij, Kategoria: Dobrostan, Wydarzenia, Zdrowie, Wszystkie wpisy, mindfulness i bieganie
11. 17. 2019.

Jakiś czas temu recenzowaliśmy dla Ciebie książkę “Mindfulness w bieganiu” i tak jak Ci obiecaliśmy mamy dla Ciebie nasz nowy program, czyli “uważność w biegu”. „Uważność w biegu” to połączenie naszych pasji czyli biegania oraz uważności.

Spotkanie jest całkowicie bezpłatne i otwarte dla osób, które nie miały wcześniej żadnego doświadczenia z uważnością. Nie przewidujemy tu biegania na czas, bicia rekordów i współzawodnictwa. Nie robimy tego po to, by mieć w przyszłości lepsze wyniki, albo by poprawić swoje wyniki dzięki uważności. Być może się to wydarzy spontanicznie, ale nie to jest celem tego spotkania. Celem spotkania jest wspólne bieganie, praktyka uważności oraz dobrze spędzony czas wolny. 

Wcześniejsze doświadczenie w bieganiu nie jest konieczne, aczkolwiek jeśli nie robiłeś/ nie robiłaś niczego ze swoim ciałem przez długi czas, proszę skonsultuj to ze swoim lekarzem. Zadzwoń też do nas/ napisz maila, abyśmy mogli porozmawiać przed spotkaniem.

Jak wygląda spotkanie

Rundka organizacyjna

Każde spotkanie zaczynamy od rundki organizacyjnej. Poprosimy Cię o wypełnienie formularza, że Twój stan zdrowia pozwala Ci na bieganie. Razem z grupą zdecydujemy też ile będziemy biegać. Wszystkie spotkania będą prowadzone przez nas oboje (Sylwia i Kuba), tak więc istnieje możliwość, aby zrobić dwa dystanse, krótszy i dłuższy. Co to znaczy – krótszy i dłuższy – ustalimy wspólnie. 🙂 Jeśli przyjdziesz na „poranek z Mindfulness” – będziesz mógł się przebrać się zaraz po nim.

Praktyka

Zanim zaczniemy biegać wykonamy razem krótką praktykę Mindfulness oraz poprosimy Cię o zwracanie uwagi na pewne obszary podczas biegania.

Bieganie  

Zaczynamy rozgrzewką, a potem zaczynamy biegać ustaloną ilość kilometrów. Czasem będziemy coś mówić, prosząc Cię o sprawdzenie co doświadczasz, przeżywasz w ciele, myślach czy emocjach. Biegamy bez słuchawek, muzyki i audiobooków oraz z wyłączonym dźwiękiem w naszych telefonach. Nie jest to trening techniki biegowej, albo poprawy sprawności. Choć wraz z Sylwią mamy na swoim koncie maratony i ultramaratony, to wciąż uważamy się za amatorów w tym obszarze. 

Praktyka

Nasze spotkanie kończymy krótką praktyką Mindfulness i rozchodzimy się, rozjeżdżamy się do swoich domów, sprawunków i innych ważnych spraw. 🙂

Gdzie się spotykamy?

Będziemy biegali w Ogrodzie Saskim. Spotykamy się przy Świątyni Westy

Jeśli chodzi o dojazd, najbliższa stacja Metra to Ratusz Arsenał. W kontekście komunikacji publicznej, możesz sprawdzić optymalny dojazd, korzystając z aplikacji –  “jak dojadę”. 

Jak się zapisać?

Wyślij do nas maila na adres  info@mindfulnessinside.com, skorzystaj z formularza lub napisz smsa na numer 696 666 093. Ilość miejsc jest ograniczona.  

Daty spotkań:

15 lutego 13:00 – 14:00

14 marca 13:00 – 14:00

Będziemy zaczynać punktualnie, aura się coraz bardziej zmienia na zimową i jeśli nie będzie Cię o czasie, znajdziesz nas na pewno biegających po ścieżkach w parku. Jedno z nas będzie otwierać naszą kolumnę, a drugie zamykać i będziemy mieć kurtki koloru białego.

Będziemy biegać zaraz po “Poranku z Mindfulness”, tak więc jeśli masz ochotę w sobotę zrobić coś dla siebie, zapraszamy Cię bardzo serdecznie na oba wydarzenia, tak aby doświadczyć swoich myśli, emocji czy wrażeń z ciała nie tylko w zatrzymaniu, ale i w ruchu. Czasami ruch daje nam dodatkowe możliwości zauważenia naszych automatyzmów, schematów w myśleniu lub tego co dzieje się w naszym wnętrzu. 🙂

Tak więc, jeśli masz ochotę czuj się zaproszona/ zaproszony. 🙂 Do zobaczenia.

Jakub Babij

Certyfikowany nauczyciel Mindfulness, trener oraz psychoterapeuta Gestalt. Autor publikacji z obszaru promocji zdrowia oraz redukcji stresu. Medytuje od dwudziestu dwóch lat, uczy uważności od ośmiu lat.

Podobał Ci się artykuł?
Podziel się nim na:

Zobacz także

Surfowanie na fali impulsu

Autor: Jakub Babij, Kategoria: Najnowsze wpisy,
praktyka uważności i surfowanie 04. 02. 2023.

Dziś chciałbym Wam przedstawić jedną z mniej znanych formalnych praktyk uważności. Praktyka ta nazywa się “Surfowanie...

Czytaj dalej

Cierpliwość. Postawy i podstawy uważności.

Autor: Jakub Babij, Kategoria: Najnowsze wpisy,
cierpliwość_w_medytacji 03. 10. 2023.

Postawy uważności. W tym cyklu chcielibyśmy opowiedzieć Ci więcej o postawach, tworzących fundament uważności. Tym razem...

Czytaj dalej

Mindfulness Inside w Polskim Radiu

Autor: Sylwia Pilch, Kategoria: Najnowsze wpisy,
01. 18. 2023.

W ostatnich miesiącach Kuba miał przyjemność gościć w Czwartym Programie Polskiego Radia. Linki do audycji poniżej. ...

Czytaj dalej

Najbliższe kursy

KURS MBSR (MINDFULNESS BASED STRESS REDUCTION) – WARSZAWA

4 WRZEŚNIA 18:30 – 21:00 (poniedziałki)
Kurs Redukcji Stresu Oparty na Uważności został opracowany przez profesora Jon Kabat-Zinn wraz z zespołem. Dowiedz się jak wygląda struktura kursu, jak się zapisać oraz co piszą o naszych kursach nasi byli kursanci.
Zapisz się

KURS MBSR (MINDFULNESS BASED STRESS REDUCTION)

14 WRZEŚNIA 18:30 – 21:00 (czwartki)

Program redukcji stresu oparty na uważności (Mindfulness Based Stres Reduction) został opracowany przez profesora Jona Kabat-Zinn wraz z zespołem w Klinice Redukcji Stresu Uniwersytetu Medycznego Massachusetts w roku 1979. Początkowo program został stworzony, aby pomóc pacjentom w pracy z bólem oraz innymi schorzeniami medycznymi.

Zapisz się

KURS MBCT (MINDFULNESS BASED COGNITIVE THERAPY) – ON-LINE

12 PAŹDZIERNIKA 8:00 - 10:00
Mindfulness-Based Cognitive Therapy czyli Terapia Poznawcza Oparta na Uważności, została opracowana jako metoda zapobiegania nawrotom depresji w 1995 roku. Dowiedz się jak wygląda struktura kursu, jak się zapisać oraz co piszą o naszych kursach nasi byli kursanci.
Zapisz się