Gdyby ktoś mi kiedyś powiedział, że będę uczył czym jest uważność w loży honorowej na pustym stadionie Legii, najpewniej bardzo bym się zdziwił i na pewno nie byłaby to jedyna emocja, która by się u mnie pojawiła.
W tym właśnie miejscu mieliśmy przyjemność prowadzić warsztaty Mindfulness dla projektu RebeliAMPka. Projekt dedykowany jest kobietom po amputacjach. Zwykle nie opisujemy każdego z naszych projektów, czy przedsięwzięć, bo chyba nie za bardzo lubimy i chcemy się chwalić. Tym razem chcielibyśmy zrobić wyjątek, bo warto, żeby świat wiedział więcej o tym projekcie.
Czym jest „projekt rebeliAMPka”?
“Projekt dedykowany kobietom po amputacjach lub z wrodzonymi wadami kończyn w każdym wieku, zainicjowała Patrycja Plewka. Psycholog, terapeutka, psychotraumatolog, która sama porusza się od urodzenia przy pomocy protezy prawej nogi. W swoim życiu poświęciła wiele na to, by realizować osobiste marzenia i kontynuować pasje pomimo trudności. Z każdym rokiem swojego życia osobistego i zawodowego rozwoju przekonuje się coraz mocniej, jak ważna jest samoakceptacja i czym ona tak naprawdę jest. Dostrzegła istotę świadomego przeżywania emocji i akceptowania wszystkich uczuć, które się w nas pojawiają – nawet tych niekoniecznie przyjemnych takich jak smutek czy złość. Dowiedziała się dzięki własnym doświadczeniom, że nie ma innej drogi do poczucia „wolności w sercu” i szczęścia, jak przejść przez pełen wachlarz emocji. Dlatego też zrodził się pomysł wsparcia kobiet, które doświadczają podobnych uczuć i nie chcą pozostać w nich same.
Każda z nas ma szansę zacząć od nowa. Ten projekt udowadnia, że brak kończyny nie oznacza, że należy się żegnać z tym, co jest dla nas ważne.
Uczestniczki wydarzenia, które odbyło się 20 maja 2017 roku na stadionie Legii Warszawa, otrzymały możliwość wyjątkowego spotkania. Spędzając czas podczas warsztatów poprowadzonych przez psychologa: Anię Zając (Kraków) i psychoterapeutę Jakuba Babija (Warszawa), mogły spotkać się ze swoją kobiecością i uważnością na siebie, swoje ciało i potrzeby. Odwiedziły nas mieszkanki Warszawy, Katowic oraz Wrocławia. Wspaniałe uczestniczki projektu przełamywały wstyd i impas w ruchu po to, by móc skontaktować się z tą radosną częścią siebie. Poznawały także podstawy mindfullness’u trenując uważność.
Projekt rebeliAMPka© zakłada oswojenie trzech filarów zdrowia psychologicznego: świadomość przeżywanych emocji, określanie i nabywanie umiejętności związanych z określaniem potrzeb, a także umiejętność korzystania z wsparcia gdy „jest źle””
za http://www.amputowani.pl/o-stronie/8-co-nowego/86-rebeliampka.html
Będziemy z całych sił wspierać ten projekt. Jeśli czytasz tego posta i znasz kobietę po amputacji kończyny, która mogłaby z niego skorzystać – daj znać jej i światu. Tutaj znajdziesz link do ich profilu na FB. Jeśli znasz kogoś kto jest po amputacji kończyny i szuka pomocy psychologicznej – jestem pewny, że Patrycja Plewka i jej klinika to najlepszy adres, pod który można trafić. 🙂