Projekt RebeliAMPKA – warsztaty Mindfulness dla kobiet po amputacjach

Autor: Jakub Babij, Kategoria: Wydarzenia, Wszystkie wpisy, Warsztaty Mindfulness dla Rebeliampki
06. 01. 2017.

Gdyby ktoś mi kiedyś powiedział, że będę uczył czym jest uważność w loży honorowej na pustym stadionie Legii, najpewniej bardzo bym się zdziwił i na pewno nie byłaby to jedyna emocja, która by się u mnie pojawiła.

W tym właśnie miejscu mieliśmy przyjemność prowadzić warsztaty Mindfulness dla projektu RebeliAMPka. Projekt dedykowany jest kobietom po amputacjach. Zwykle nie opisujemy każdego z naszych projektów, czy przedsięwzięć, bo chyba nie za bardzo lubimy i chcemy się chwalić. Tym razem chcielibyśmy zrobić wyjątek, bo warto, żeby świat wiedział więcej o tym projekcie.

Czym jest „projekt rebeliAMPka”?

 

“Projekt dedykowany kobietom po amputacjach lub z wrodzonymi wadami kończyn w każdym wieku, zainicjowała Patrycja Plewka. Psycholog, terapeutka, psychotraumatolog, która sama porusza się od urodzenia przy pomocy protezy prawej nogi. W swoim życiu poświęciła wiele na to, by realizować osobiste marzenia i kontynuować pasje pomimo trudności. Z każdym rokiem swojego życia osobistego i zawodowego rozwoju przekonuje się coraz mocniej, jak ważna jest samoakceptacja i czym ona tak naprawdę jest. Dostrzegła istotę świadomego przeżywania emocji i akceptowania wszystkich uczuć, które się w nas pojawiają – nawet tych niekoniecznie przyjemnych takich jak smutek czy złość. Dowiedziała się dzięki własnym doświadczeniom, że nie ma innej drogi do poczucia „wolności w sercu” i szczęścia, jak przejść przez pełen wachlarz emocji. Dlatego też zrodził się pomysł wsparcia kobiet, które doświadczają podobnych uczuć i nie chcą pozostać w nich same.

Każda z nas ma szansę zacząć od nowa. Ten projekt udowadnia, że brak kończyny nie oznacza, że należy się żegnać z tym, co jest dla nas ważne.

Uczestniczki wydarzenia, które odbyło się 20 maja 2017 roku na stadionie Legii Warszawa, otrzymały możliwość wyjątkowego spotkania. Spędzając czas podczas warsztatów poprowadzonych przez psychologa: Anię Zając (Kraków) i psychoterapeutę Jakuba Babija (Warszawa), mogły spotkać się ze swoją kobiecością i uważnością na siebie, swoje ciało i potrzeby. Odwiedziły nas mieszkanki Warszawy, Katowic oraz Wrocławia. Wspaniałe uczestniczki projektu przełamywały wstyd i impas w ruchu po to, by móc skontaktować się z tą radosną częścią siebie. Poznawały także podstawy mindfullness’u trenując uważność.

Projekt rebeliAMPka© zakłada oswojenie trzech filarów zdrowia psychologicznego: świadomość przeżywanych emocji, określanie i nabywanie umiejętności związanych z określaniem potrzeb, a także umiejętność korzystania z wsparcia gdy „jest źle””

za  http://www.amputowani.pl/o-stronie/8-co-nowego/86-rebeliampka.html

 Będziemy z całych sił wspierać ten projekt. Jeśli czytasz tego posta i znasz kobietę po amputacji kończyny, która mogłaby z niego skorzystać – daj znać jej i światu. Tutaj znajdziesz link do ich profilu na FB. Jeśli znasz kogoś kto jest po amputacji kończyny i szuka pomocy psychologicznej – jestem pewny, że  Patrycja Plewka i jej klinika to najlepszy adres, pod który można trafić. 🙂

Jakub Babij

Certyfikowany nauczyciel Mindfulness, wykładowca akademicki, superwizor (w szkoleniu) oraz psychoterapeuta Gestalt. Autor publikacji z obszaru promocji zdrowia oraz redukcji stresu. Medytuje od dwudziestu dwóch lat, uczy uważności od ośmiu lat.

Podobał Ci się artykuł?
Podziel się nim na:

Zobacz także

Niewysilanie się. Postawy i podstawy Mindfulness

Autor: Jakub Babij, Kategoria: Najnowsze wpisy,
nie wysilanie się 08. 24. 2023.

Postawy uważności. W tym cyklu chcielibyśmy opowiedzieć Ci więcej o postawach, tworzących fundament uważności. Tym razem...

Czytaj dalej

Uważność i Transcaucasian Trail

Autor: Jakub Babij, Kategoria: Najnowsze wpisy,
07. 04. 2023.

O uważności, długich wędrowkach i Transcaucasian Trail 4 lipca - czyli dziś, gdy piszę te słowa minął dokładnie rok...

Czytaj dalej

Surfowanie na fali impulsu

Autor: Jakub Babij, Kategoria: Najnowsze wpisy,
praktyka uważności i surfowanie 04. 02. 2023.

Dziś chciałbym Wam przedstawić jedną z mniej znanych formalnych praktyk uważności. Praktyka ta nazywa się “Surfowanie...

Czytaj dalej

Najbliższe kursy

KURS MBSR (MINDFULNESS BASED STRESS REDUCTION)

15 MAJA 18:30 – 21:00 (środy)

Program redukcji stresu oparty na uważności (Mindfulness Based Stres Reduction) został opracowany przez profesora Jona Kabat-Zinn wraz z zespołem w Klinice Redukcji Stresu Uniwersytetu Medycznego Massachusetts w roku 1979. Początkowo program został stworzony, aby pomóc pacjentom w pracy z bólem oraz innymi schorzeniami medycznymi.

Zapisz się

MINDFULNESS DLA PSYCHOTERAPEUTÓW (Wrocław)

24 MAJA - 26 MAJA

Warsztat "Mindfulness dla psychoterapeutów" to intensywny program szkoleniowy, skierowany do psychoterapeutów praktykujących psychoterapię lub poradnictwo psychologiczne. Celem warsztatu jest wprowadzenie uczestników w podstawy Mindfulness oraz zapewnienie narzędzi, które pozwolą im na integrację praktyki uważności z formą psychoterapii praktykowaną przez danego psychoterapeutę. Podczas 25-godzinnego warsztatu, uczestnicy będą mieli okazję poznać podstawy Mindfulness, w tym praktyki uważności formalne i nieformalne oraz metody wspierające obecność terapeutyczną. Warsztat składa się z różnych modułów, w tym wykładów teoretycznych, ćwiczeń praktycznych, a także dyskusji i refleksji grupowej.

Zapisz się