Jest nam bardzo miło poinformować Was, iż kolejny raz mamy przyjemność być częścią ogólnopolskiej akcji „Re:akcja w depresji”.
23 lutego obchodzimy ogólnopolski dzień walki z depresją. Jak co roku, data ta stanie się również dniem oficjalnego rozpoczęcia szóstej ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej
RE:akcja w depresji:
Akcja psychoedukacyjna „RE:akcja w depresji” jest odpowiedzią na problem rosnącej liczby osób dotkniętych doświadczeniem depresyjnym i wciąż niewielkiej wiedzy Polaków w jaki sposób i gdzie szukać pomocy dla siebie. Dzięki bogatej ofercie bezpłatnych wydarzeń chce zwiększać świadomość społeczną dotyczącą zdrowia psychicznego i zachęcać osoby potrzebujące wsparcia psychologicznego i ich bliskich do korzystania z profesjonalnej pomocy.
„RE:akcja w depresji” w roku 2018 będzie prowadzona już po raz szósty. Jej inicjatorem jest wrocławska Fundacja Trzeci Biegun, a jej współtwórcami są psychologowie, terapeuci i inni profesjonaliści z kilkudziesięciu ośrodków z całej Polski. W tym roku w akcji udział biorą: Jaworzno, Kraków, Łódź, Stalowa Wola, Szczecin, Wałbrzych, Jelenia Góra, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. Jej wyjątkowość związana jest z czasem trwania i różnorodnością propozycji.
Miesięczne działania obejmują warsztaty, wykłady, spotkania edukacyjne, konsultacje psychologiczne. Na jej potrzeby powstają także publikowane na stronach akcji artykuły dotyczące problematyki depresji i zdrowia psychicznego. Jak co roku zaplanowano także szereg wydarzeń towarzyszących (konkursów, wydarzeń artystycznych, happeningów).
Akcja cieszy się rosnącym zainteresowaniem ze strony odbiorców. Objęła już swoim bezpośrednim zasięgiem mieszkańców Chełma, Częstochowy, Jaworzna, Jeleniej Góry, Katowic, Łodzi, Nowego Targu, Szczecina, Trójmiasta, Warszawy i Wrocławia.
W czasie czterech lat jej istnienia odbyły się setki wydarzeń, które trafiły do tysięcy odbiorców. W samym 2016 roku w 66 wydarzeniach bezpośrednio wzięło udział blisko 800 osób, a według szacunków odbiorcy wszelkich działań to 1500 osób.
RE:akcja w depresji jest akcją bezpłatną i niezależną – oddolną inicjatywą specjalistów, którzy na jej rzecz pracują wolontarystycznie.
Mindfulness – uważną drogą przez depresję – w jaki sposób uważność pomaga w radzeniu sobie z depresją.
Warsztaty odbędą się 17 marca w naszym miejscu na ulicy Elektoralnej 13 w godzinach 10 – 12. W związku z ograniczoną ilością miejsc, wymagane są zapisy. Zapisać można się bezpośrednio na stronie akcji. Dwa tygodnie wcześniej będziemy wysyłać potwierdzenie do wszystkich uczestników, którzy zmieszczą się na liście.
Myśli w depresji.
Ten warsztat prowadzimy z ramienia naszego ośrodka psychoterapii „Spokojna Głowa”. Warsztaty odbędą się 10 marca w naszym miejscu na ulicy Elektoralnej 13 w godzinach 10 – 12. W związku z ograniczoną ilością miejsc, wymagane są zapisy. Zapisać można się bezpośrednio na stronie akcji. Dwa tygodnie wcześniej będziemy wysyłać potwierdzenie do wszystkich uczestników, którzy zmieszczą się na liście.
Jeśli zabraknie dla Ciebie miejsca, jeśli będzie to możliwe, spróbujemy znaleźć inny termin w kwietniu. Informacja o alternatywnych terminach pojawi się na Facebooku Mindfulness Inside, „Spokojnej Głowie”, oraz będzie rozsyłana przez nasz newsletter.