Sylwia Pilch

Certyfikowana nauczycielka Mindfulness, psychoterapeutka, Employee Health Manager. Członek Polskiego Towarzystwa Mindfulness, Mindfulness Association (UK) oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt.

W ramach firmy Nestle pracuje jako Employee Health Manager oraz wdraża program Mindfulness w obszarze redukcji stresu i rozwijania inteligencji emocjonalnej. W swojej pracy koncentruje się na wspieraniu ludzi w ich rozwoju osobistym i zawodowym pomagając wzmacniać ich silne strony oraz rozwijać nowe kompetencje. Tworzy i wdraża programy promujące holistyczne podejście do dbania o zdrowie, które pomaga pracownikom spojrzeć na zdrowie i samopoczucie z wielu perspektyw.

Prowadzi praktyki dla studentów wydziałów psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie pod tytułem: „ Uważność jako trening metapoznawczy z komponentem rozwijania akceptacji, empatii i współczucia ”.

Ponad dwadzieścia pięć lat temu rozpoczęła praktykę uważności w ramach buddyzmu tybetańskiego, aby później powędrować w kierunku całkowicie świeckiego podejścia do nauk buddyjskich oraz praktyki medytacji. Jest certyfikowaną nauczycielką Mindfulness (MBSR) w ramach Mindful Academy. Jej superwizorem w pracy nauczycielskiej jest nauczyciel Mindfulness Philip Woodward.

Ciągle doskonali swoje kompetencje. Uczestniczyła w szkoleniu Breathworks for MBSR Teachers w UK prowadzonym przez Vidyamalę Burch oraz w treningu Mindfulness organizowanym przez Mindfulness Association (UK) we współpracy z Uniwersytetem w Aberdeen oraz Wrocławską Akademią Wychowania Fizycznego. W ramach tego szkolenia uczyła się od Roba Nairna, Anny Zubrzycki, Annick Nevejan, Angie Ball oraz Chloe Homewood-Allen. Wzięła także udział w szkoleniu z Terapii Opartej na Współczuciu (Compassion Focus Therapy) pod przewodnictwem Paula Gilberta oraz w Letniej Szkole Mindfulness w Oksfordzie organizowanej przez Oxford Mindfulness Center, gdzie miała możliwość uczyć się od Marka Williamsa, Ruth Baer oraz Chrisa Cullena. W latach 2021 – 2022 wzięła udział w półtorarocznym programie „Secular Dharma” zorganizowanym przez Bodhi College w Anglii, prowadzonym przez Stephan’a i Martine Batchelor, nakierowanym na rozwijanie jakościowego życia z perspektywy osobistej, społecznej i środowiskowej.

Swój warsztat trenerski rozwijała w ramach Szkoły Psychoterapeutów i Trenerów Grupowych (Instytut Integralnej Psychoterapii Gestalt).

W zastosowaniach Mindfulness szczególnie interesuje ją praca ze stresem, wypaleniem zawodowym oraz poprawa jakości życia. W wieloletniej pracy korporacyjnej w często zmieniających się warunkach biznesowych miała możliwość korzystania z metod uważności oraz doświadczania pozytywnych efektów medytacji. Obecnie dzieli się swoim doświadczeniem z innymi.

Pracuje też jako psychoterapeutka w Ośrodku Psychoterapii Spokojna Głowa.

W wolnych chwilach biega oraz ćwiczy jogę.

Wybrane szkolenia

  • Warsztat: „Pomiędzy doświadczeniem, eksperymentem a dialogiem egzystencjalnym” (Warszawa 2019)
  • Warsztat: „Terapia Oparta na Współczuciu dla grup” (Derby, UK 2019)
  • Trening Pracy z Ciałem (Kików 2018)
  • Seminarium: „Letnia Szkoła Mindfulness” (Oxford, UK 2018)
  • Warsztat: „Sztuka podejmowania działania – lekcje z japońskiej psychologii. Psychoterapia Morita i Naikan” – ToDo Institute (Warszawa 2018)
  • Warsztat: „Terapia Oparta na Współczuciu” (Manchester, UK 2018)
  • Trening Terapeutyczny (Warszawa, 2017)
  • Warsztat: „Praca z osobami z zaburzeniem schizoidalnym i narcystycznym” – Elinor Greenberg (Kraków 2017)
  • Warsztat: „Praca z parami w ujęciu egzystencjonalnym i humanistycznym” (Warszawa 2016)
  • Trening Pracy z Ciałem (Kików 2016)
  • Warsztat: „Mindfulness w ujęciu Breathworks” (Manchester, UK 2016)
  • Warsztat: „Praca ze snem w ujęciu Gestalt” (Kraków 2015)
  • Szkolenie „Mindfulness” – Mindfulness Association (Wrocław 2015-2016)
  • Warsztat: „Mindfulness – pomoc dla pacjentów onkologicznych” – Maria van Balen (Warszawa 2014)
  • Warsztat: „Mindfulness w psychoterapii” – Paul Fulton (Warszawa 2014)
  • Szkolenie nauczycielskie: „Mindfulness Based Stress Reduction” (Alicante, ES 2014)

Co o nas mówią?