Mindfulness dla psychoterapeutów 9 - 11 lutego 2024

Zapisz się

O czym jest ten warsztat

 

Warsztat "Mindfulness dla psychoterapeutów" to intensywny program szkoleniowy, skierowany do psychoterapeutów i osób pracujących w obszarze pomocy psychologicznej. Celem warsztatu jest wprowadzenie uczestników w świat mindfulness oraz zapewnienie narzędzi, które pozwolą im na integrację praktyki uważności ze sposobem w jaki pracuje dany psychoterapeuta

Podczas 25-godzinnego warsztatu, uczestnicy będą mieli okazję poznać podstawy mindfulness, w tym: techniki skupienia uwagi, metody medytacji, praktyki uważności i oddechu. Warsztat składa się z różnych modułów, w tym wykładów teoretycznych, ćwiczeń praktycznych, a także dyskusji i refleksji grupowej.

Uczestnicy będą mieli okazję eksplorować, jak uważność może być zapraszana do pracy psychoterapeutycznej, w tym jak pomóc klientowi w nawiązywaniu kontaktu z własnym ciałem i emocjami, oraz jak uważność może być pomocna dla samego terapeuty, pomagając jemu/ jej/ im uniknąć wypalenia zawodowego. 

Podczas warsztatu, uczestnicy będą mieli okazję doświadczyć praktyki uważności na własnej skórze, co pozwoli im na lepsze zrozumienie praktyki i zastosowanie jej w swojej pracy z klientami. Warsztat "Mindfulness dla psychoterapeutów" jest naszym zdaniem cennym elementem szkolenia psychoterapeutów  - dając im empiryczne metody rozwijania większej świadomości fenomenologii własnej oraz klienta.

Plan warsztatu:

9 lutego (piątek) 9:00 -18:00

10 lutego (sobota) 9:00 - 18:00

11 lutego (niedziela) 10:00 - 14:00

Źródła

 

Nasz warsztat oparty jest na naszym własnym doświadczeniu jako psychoterapeutów Gestalt, nauczycieli Mindfulness oraz naszym własnym ponad dwudziestoletnim doświadczeniu medytacyjnym. Staramy się, aby to czego uczymy, miało zamocowanie w badaniach naukowych i pracach na temat uważności w psychoterapii. Jeśli temat Cię interesuje, możesz rzucić okiem na poniższe pozycje. Lista nie aspiruje do bycia wyczerpującą

 

Dla kogo jest ten warsztat

Warsztat "Mindfulness dla psychoterpeutów" dedykowany jest wszystkim psychoterapeutom pragnącym poszerzyć swoje zrozumienie oraz doświadczenie praktyki uważności (Mindfulness).

Szczególnie pożyteczny może być on dla osób:

 • chcących poznać czym jest uważność
 • zainteresowanych zaproszeniem praktyki uważności do pracy psychoterapeutycznej
 • chcących pogłębiać swój kontakt z ciałem
 • chcących poznać MBI (Mindfulness Based Interventions) - interwencje oparte o Mindfulness
 • zainteresowanych poznaniem dobrych praktyk w obszarze uważności w pracy psychoterapeuty
 • szukających integracji uważności i praktyk psychoterapeutycznych w pracy własnej
 • zainteresowanych poznaniem czym jest Trauma Preventive Mindfulness, czyli jak zapraszać uważność do sesji psychoterapeutycznych unikając retraumatyzacji
 • chcących zacząć swoją przygodę z medytacją, lub ją rozwijać

Kurs będziemy starali się prowadzić niespiesznie i bardzo medytacyjnie. Teorii będzie około 30 - 40 % na 60 - 70 % praktyki. Uważność jest nierozdzielnie związana z obszarem współczucia i delikatności i tak właśnie będziemy starali się podchodzić do naszego doświadczenia, które będzie pojawiać się w ciągu trzech dni naszego spotkania.

Trzeciego dnia (niedziela) będzie mniej części wykładowej za to bardzo dużo medytacyjnej. Przez 3 godziny będziemy praktykowali w milczeniu praktyki poznane przez dwa wcześniejsze dni.

 

 

Jak zapisać się na kurs?

Koszt: 700 zł + 500 zł zaliczki

 • wypełnij formularz zgłoszeniowy
 • poczekaj na mail z potwierdzeniem
 • dokonaj wpłaty zaliczki (500 PLN) w ciągu 5 dni od momentu przyjęcia zgłoszenia
 • wpłatę reszty kwoty dokonaj do 31 stycznia 2024

Ostatecznym potwierdzeniem miejsca jest wpłata zaliczki na numer konta podany w mailu po rejestracji. Istnieje możliwość rozłożenia płatności na dwie raty. Jeśli potrzebujesz faktury, podaj dane w formularzu zgłoszeniowym. Warsztat spełnia wymogi warsztatów potrzebnych do certyfikatu EAGT/ PTPG. Jeśli miałabyś/ miałbyś/mielibyście jakieś pytania - zadzwoń do nas (+48 696 666 093), lub napisz info@mindfulnessinside.com. Warsztat odbywa się w naszym miejscu na ulicy Elektoralnej 13 w Warszawie.

 

Prowadzący Prowadzący

O prowadzących

Warsztat jest prowadzony przez Sylwię Plich oraz Jakuba Babij. Oboje jesteśmy psychoterapeutami Gestalt, oraz nauczycielami Mindfulness. Uważności uczymy od 9 lat, pracując z grupami, osobami indywidualnymi, oraz organizacjami. Wykładamy uważnośc w ramach praktyk prowadzonych na warszawskim uniwersytecie SWPS. W ostatnim czasie pracujemy bardzo dużo z osobami ze środowisk pomocowych (psyholodzy, psychoterapeuci, personel medyczny, pracownicy domów dziecka.
Każde z nas, zaczęło praktykować uważność ponad dwadzieścia lat temu za pośrednictwem buddyzmu tybetańskiego, aby w pewnym momencie trafić na Mindfulness. W życiu prywatnym od 10 lat jesteśmy parą i mieszkamy w Warszawie.
Jest to jeden z nielicznych warsztatów prowadzony jednocześnie przez dwóch nauczycieli Mindfulness, którzy są psychoterapeutami Gestalt, akredyowanymi w EAGT, oraz pracującymi aktywnie w obu obszarach od 2013 roku. W swojej codziennej pracy łączymy psychoterapię Gestalt z uważnością, starając się pracować w sposób relacyjny i towarzyszący klientowi. W swojej pracy bazujemy na standardach etycznych wytyczonych przez UK Network for Mindfulness – Based Teachers, oraz na wytycznych PTPG, oraz EAGT

  Zapisz się


  opcjonalnie


  Polityka prywatności

  Co o nas mówią?