Program redukcji stresu oparty na uważności (Mindfulness Based Stres Reduction) został opracowany przez profesora Jona Kabat-Zinn wraz z zespołem w Klinice Redukcji Stresu Uniwersytetu Medycznego Massachusetts w roku 1979. Początkowo program został stworzony, aby pomóc pacjentom w pracy z bólem oraz innymi schorzeniami medycznymi.
Program łączy w sobie techniki medytacyjne wraz z delikatnymi formami ruchowymi mającymi wzmocnić świadomość ciała, aby poczuć się w nim lepiej, mieć z nim lepszy kontakt i być bardziej uważnym na jego potrzeby i sygnały.
Techniki medytacyjne pomagają zredukować stres, wyciszyć myśli oraz pomagają nam odkryć na nowo co to znaczy relaks. Dodatkowo pomagają nam wyłączyć naszego „naszego autopilota”, który sprawia, że w bardzo wielu ważnych sprawach działamy w nawykowy sposób.
Czas trwania:
8 spotkań – 2,5 godziny – od 18:30 do 21:00
Miejsce: ul. Elektoralna 13/120, Warszawa
Kurs redukcji stresu oparty o Mindfulness skierowany jest dla osób zainteresowanych zmniejszeniem wpływu jaki stres ma na naszą codzienność. Szczególnie pożyteczny może być on dla osób:
ZADZWOŃ I UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ
Koszt: 900 zł + 400 zł zaliczki
Ostatecznym potwierdzeniem miejsca jest wpłata zaliczki na numer konta podany w mailu po rejestracji. Dla studentów, emerytów i weteranów przewidujemy 10% zniżki. Istnieje możliwość rozłożenia płatności na raty. Kurs MBSR może nie być odpowiedni dla wszystkich.
Jeśli jesteś w trakcie leczenia psychiatrycznego, przeżywasz nawrót depresji, pracujesz z przeżytą traumą lub jesteś w trakcie kryzysu psychologicznego powiedz nam o tym podczas konsultacji przed kursem.
Kurs jest prowadzony przez Sylwię Plich oraz Jakuba Babij. Jest to jeden z nielicznych kursów prowadzony jednocześnie przez dwóch nauczycieli Mindfulness. Dzięki temu uczestnicy kursów dostają najlepsze wsparcie w poznawaniu uważności. Każde z nich zaczęło praktykować medytację ponad dwadzieścia lat temu. Oprócz Mindfulness łączy ich wiele lat spędzonych w dużych organizacjach. Obydwoje są psychoterapeutami i prowadzą razem ośrodek psychoterapii „Spokojna Głowa”, zajmujący się pomocą psychologiczną. Połączenie tych wszystkich doświadczeń sprawia, że łatwiej jest im zrozumieć uczestników kursów, bo wiedzą czym jest stres i długotrwałe napięcie. W swojej pracy bazują na standardach etycznych wytyczonych przez UK Network for Mindfulness – Based Teachers.