KURS MBCT – ON-LINE 12 Października 2023

Zapisz się

Co to jest MBCT?

Terapia MBCT pomaga osobom, które cierpią na powtarzające się epizody depresji i przewlekłe obniżenie nastroju. MBCT integruje elementy terapii poznawczej z intensywną praktyką uważności (mindfulness). Celem programu jest zwiększenie świadomości i uważności na stany emocjonalne i procesy mentalne, tak aby być w stanie adekwatnie reagować na różne sytuacje. MBCT pomaga stać się świadomym wczesnych znaków ostrzegawczych nawrotu i redukować tendencje do unikania tych sygnałów.

Liczne badania wskazują, że udział w programie MBCT redukuje o 65% ogólne zmiany nastrojów i o 35% symptomy stresu. Wykazano, że im więcej czasu uczestnik spędza praktykując uważność, tym mniejszych wahań nastrojów doświadcza. W grupie osób, które jednocześnie uczestniczyły w terapii MBCT i otrzymywały farmakoterapię – 75% mogło w ciągu 15 miesięcy odstawić leki antydepresyjne (Kuyken i in., 2008).

Z uwagi na bardzo wysoką skuteczność tej metody rozpoczęto prace nad stosowaniem MBCT w innych obszarach m.in.: w zaburzeniach lękowych, w zaburzeniach dwubiegunowych, syndromie chronicznego zmęczenia oraz jako terapię wspierającą proces leczenia w chorobach, w których ważnym czynnikiem jest obniżenie nastroju czy stres  np.: w chorobach nowotworowych, SM, autoimmunologicznych, po zawale.

Badania wskazują, że praktyka uważności poprawia zdrowie i jakość życia. W Wielkiej Brytanii 72% lekarzy rodzinnych uważa, iż ćwiczenia z programu MBCT byłby pomocne dla ich pacjentów.

Dla kogo jest kurs MBCT?

Trening MBCT (Mindfulness Based Cognitive Therapy) skierowany jest dla osób zmagających się z powracającą depresją, obniżonym nastrojem lub doświadczającym lęków różnego rodzaju. Szczególnie pożyteczny może być on dla osób:

doświadczających powracających epizodów depresji; obniżonego nastroju, borykających się z zaburzeniami psychosomatycznymi; chcących nauczyć się być bardziej tu i teraz, a mniej w przyszłości i przeszłości; chcących poznać schematy w swoim myśleniu i nauczyć się rozpoznawać, kiedy ich nastrój zaczyna się obniżać; chcących poczuć, że myśli to nie fakty oraz nabrać dystansu do siebie i swoich przekonań.

Program kursu

Czas trwania 8 tygodni – spotkania 2 godziny – od 08:00 do 10:00

 • Październik 12/19/26
 • Listopad 02/09/16/23/30

Dzień uważności – 6 godzin – całodniowa praktyka uważności z przerwą na wspólny posiłek

Indywidualne spotkanie przed kursem i  po jego zakończeniu

Pomiędzy spotkaniami samodzielne ćwiczenia do wykonywania w domu
Materiały i nagrania udostępniane podczas kolejnych spotkań

Jak zapisać się na kurs?

Koszt : 1000 zł + 300 zł zaliczki

  • Wyślij do mnie maila na adres jb@mindfulnessinside.com lub skorzystaj z formularza kontaktowego.
  • Zaraz po tym zadzwonię do Ciebie i umówię się na spotkanie (skype/ telefon).
  • Porozmawiaj ze mną o swoich oczekiwaniach, a ja opowiem Ci o kursie i odpowiem na Twoje pytania.
  • Jeśli zdecydujesz, że chcesz zapisać się na nasz kurs – poproszę Cię o wpłatę zaliczki 300 PLN.
  • Resztę ceny (1000 PLN) poproszę o zapłatę do 30.09.2023.
  • Jeżeli zdecydujesz się na udział w kursie do 31.08.2023, zaoferuję Ci 300 PLN zniżki.

Ostatecznym potwierdzeniem miejsca jest wpłata zaliczki na numer konta podany w mailu po rejestracji. Dla studentów, emerytów i weteranów przewidujemy 15% zniżki. Istnieje możliwość rozłożenia płatności na raty. Kurs MBCT może nie być odpowiedni dla wszystkich. Jeśli jesteś w trakcie leczenia psychiatrycznego, przeżywasz nawrót depresji, pracujesz z przeżytą traumą lub jesteś w trakcie kryzysu psychologicznego powiedz nam o tym podczas konsultacji przed kursem.

ZADZWOŃ I UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

Prowadzący

O prowadzącym

Kurs jest prowadzony przez Jakuba Babij, nauczyciela Mindfulness oraz psychoterapeutę. Praktykuje medytację od dwudziestu dwóch lat. Z swoimi klientami pracuje indywidualnie lub grupowo. Podejścia MBCT uczył się i uczy w OMC (Oxford Mindfulness Centre), będącego cześcią uniwersytetu w Oxfordzie. W swojej pracy bazuje na standardach etycznych wytyczonych przez UK Network for Mindfulness – Based Teachers.

  Zapisz się


  opcjonalnie


  Polityka prywatności

  Co o nas mówią?