Kurs Uważność i współczucie (on-line)

8 Marca 2021

Praktyka uważności pomaga w byciu bardziej obecnym w naszej codzienności, oraz naszych życiowych zmaganiach. Szybkie tempo naszego życia, nasze zobowiązania, oraz kumulowane napiecie w skuteczny sposób utrudnia nam bycie w kontakcie z samym sobą. Bardzo często, mechanizmy, które wynieśliśmy z domu pomagają nam bardzo dobrze funkcjonować w świecie zawodowym, ale mogą też być mieczem obosiecznym, który może sprawiać, że jesteśmy cały czas w naszej głowie, oraz jesteśmy dla siebie bardzo krytyczni i oceniający. Uważność i współczucie dla samego siebie mogą pomóc nam okiełznać naszego automatycznego krytyka oraz  ciągłe zabieganie. 

Program kursu łączy w sobie wiedzę wraz z praktykami medytacyjnymi z obszaru uważności i współczucia.

Praktyki uważności pomagają wzmocnić świadomość ciała, aby mieć z nim lepszy kontakt, a także zwrócić uwagę na nasze wzorce myślowe i emocje, których doświadczamy. Dodatkowo pomagają nam wyłączyć naszego „autopilota”, który sprawia, że w wielu ważnych sprawach działamy w sposób nawykowy. 

Praktyki rozwijające współczucie pomagają nam zauważyć potrzeby nasze i innych oraz jak możemy o siebie zadbać. Dzięki nim możemy być dla siebie bardziej wspierający i akceptujący zamiast  samokrytyczni.

Dla kogo jest kurs „Uważność i współczucie”?

Kurs jest dedykowany wszystkim, chcącym poznać czym jest praktyka Mindfulness i Self Compassion. Nasz program „Uważność i współczucie” jest programem autorskim, szczególnie zorientowanym na obszar tego jak pomóc sobie w aktualnych, pełnych niepewności warunkach.  Adresujemy go do wszystkich, którzy chcieliby poprawić jakość swojego życia oraz być bardziej uważnym na siebie i swoich bliskich. Szczególnie może on pożyteczny dla osób:

 • odczuwających stres oraz zmęczenie
 • doświadczających wypalenia zawodowego
 • z zaburzeniami psychosomatycznym
 • chcących nauczyć się być bardziej tu i teraz, a mniej w przyszłości i przeszłości
 • chcących poznać schematy w swoim myśleniu
 • chcących zwiększyć swoją skuteczność w radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami
 • z problemami z zasypianiem
 • zainteresowanych lepszym funkcjonowaniem
 • chcących poprawić jakość kontaktu z innymi w zabieganym życiu

Program kursu

Czas trwania:
5 tygodni – spotkania 2 godziny – od 19:00 do 21:00

Marzec 8/15/22/29

Kwiecień 12

Miejsce:
on-line

 Pomiędzy spotkaniami samodzielne ćwiczenia do wykonywania w domu

Indywidualne spotkanie on-line przed kursem i  po jego zakończeniu

Tematy spotkań

   Pierwsze spotkanie: Co to jest uważność?

Drugie spotkanie: Reaktywność versus świadoma odpowiedź.

Trzecie spotkanie: Współczucie i uważność.

Czwarte spotkanie: Myśli nie są faktami.

Piąte spotkanie: Emocje i uważność.

Jak zapisać się na kurs?

Koszt : 490 zł

 1. Wyślij do nas maila na adres info@mindfulnessinside.com lub skorzystaj z formularza kontaktowego.
 2. Zaraz po tym zadzwonimy do Ciebie i umówimy się na spotkanie (telefon/skype).
 3. Porozmawiaj z nami o swoich oczekiwaniach, opowiemy Ci o kursie, odpowiemy na Twoje pytania.
 4. Jeśli zdecydujesz, że chcesz zapisać się na kurs – wnieś opłatę 490 zł.

Ostatecznym potwierdzeniem  miejsca jest opłata za kurs na numer konta podany w mailu po rejestracji. Istnieje możliwość rozłożenia płatności na  raty.

Jeśli jesteś w  trakcie leczenia psychiatrycznego, procesu psychoterapii, przeżywasz nawrót depresji, pracujesz z przeżytą traumą lub jesteś w  trakcie kryzysu psychologicznego powiedz nam o tym podczas konsultacji przed kursem.

 • Katarzyna Srebniak Avatar

  5 star rating   Jeśli czujesz, ze potrzebujesz bardziej doceniać drobne rzeczy, nauczyć się sobie odpuszczać i bardziej cieszyć się tym, co Cie otacza, ten trening jest na pewno dla Ciebie! Kuba i Sylwia prowadzą treningi bardzo profesjonalnie, dzielą się wiedza, tłumacza, są cierpliwi i empatyczni. Zajęcia skupiają się jednak na praktykowaniu. Te 3 godziny każdego tygodnia to był czas tylko dla mnie, był kojący, pozwalał przenieść się w inny wymiar! Gorąco polecam!

  Katarzyna Srebniak 5/08/2017
 • Jakub Orłowski Avatar

  5 star rating   Kurs MBSR, to wyjątkowe doświadczenie, które mogę polecić każdemu. Przez 8 tygodni dowiedziałem się wiele nie tylko na temat mindfulness, ale przede wszystkim o sobie. To rewelacyjny trening siły ducha i fantastyczne wyzwanie. Wszystko prowadzone w bardzo profesjonalny sposób!

  Jakub Orłowski 10/30/2017
 • Sylwia Bartczak Avatar

  5 star rating   Wspaniałe doświadczenie, które pomaga zmienić nasze podejście do nas samych, do otoczenia .Poprawia naszą uważność, dzięki której dokładniej i delikatniej podchodzisz do wszystkiego co cie otacza, pomaga uchwycić moment ,chwilę tu i teraz. Dziękuję

  Sylwia Bartczak 3/01/2017
 • Magda Uczeń Avatar

  5 star rating   Serdecznie polecam kurs mindfulness prowadzony przez zespół Sylwii i Kuby. Miło było patrzeć jak uczestnicy kursu zmieniają się z tygodnia na tydzień i próbują technik uważności również poza spotkaniami. Jeśli zależy Ci na poznaniu nowych technik relaksacyjnych, chcesz nauczyć się bycia skoncentrowanym na tu i teraz oraz chcesz lepiej poznać siebie- zachęcam Cię do skorzystania z oferty warsztatów. powodzenia 🙂

  Magda Uczeń 5/07/2017
 • Kasia Konfederak Avatar

  5 star rating   Gorąco polecam kurs prowadzony przez Sylwię i Kubę. Rzetelna wiedza, miła atmosfera, kompetentni prowadzący. Bardzo polecam 🙂

  Kasia Konfederak 8/31/2017
 • Kasia Fulara Avatar

  5 star rating   Bardzo polecam zarówno kurs jak i poranki z mindfulness!

  Kasia Fulara 11/03/2017
 • Paweł Bortnik Avatar

  5 star rating   Warto. Kazdy skorzysta z uczestnictwa w kursie szczegolnie pod auspicjami Jakuba i Sylwii 🙂

  Paweł Bortnik 3/24/2017
 • Joanna Vciswo Avatar

  5 star rating   Polecam, dla każdego, kto jest otwarty na to co głęboko w człowieku siedzi, wspaniała atmosfera, profesjonalne prowadzenie

  Joanna Vciswo 7/26/2017
 • Hanna Adamczak Avatar

  5 star rating   Niebawem minie rok od kursu MBSR u Sylwii i Kuby. To była bardzo dobra inwestycja w samą siebie. "Bycie przy sobie - tu i teraz", doświadczanie świata chwila po chwili, to coś niezwykle cennego. Sylwia, Kuba, dziękuję Wam bardzo za to, że wzbogaciliście moje życie w teraźniejszości, za możliwość sobotnich poranków mindfulness w Waszym towarzystwie, za to, że wzbogaciliście moje życia, za to, że wciąż pozostajemy w kontakcie. Wszystkim wahającym się, ze szczerego serca polecam kurs mindfulness z Sylwią i Kubą.

  Hanna Adamczak 5/08/2017
 • Monika Pia Avatar

  5 star rating   Kurs na bardzo wysokim poziomie

  Monika Pia 2/23/2017
 • Ola Ka Avatar

  5 star rating   Polecam kursy MBSR- wszystkim, niezależnie od życiowych momentów. Jeszcze mocniej polecam to miejsce. Ciepłe, dosłownie i w przenośni:), bezpieczne i dzięki wielkiej dedykacji Sylwii i Kuby- bezsprzecznie profesjonalne. Na pewno się jeszcze zobaczymy:) Pozdrawiam!

  Ola Ka 11/14/2017
 • Anna Engel Avatar

  5 star rating   Polecam ten kurs. Uważność wiele zmienia. A Sylwia i Kuba to świetny duet prowadzących.

  Anna Engel 12/04/2017
 • Magdalena Cupryszak-Szałkowska Avatar

  5 star rating   Polecam - byłam bardzo zadowolona z kursu uważności: rzetelna wiedza, miła atmosfera, kompetentni prowadzący

  Magdalena Cupryszak-Szałkowska 2/23/2017
 • Marta Moszoro Avatar

  5 star rating   Kurs MBSR z Sylwią i Kubą był dla mnie bardzo cennym doświadczeniem. Odniosłam wiele korzyści osobistych, ale również zawodowych. Uważność stała się tematem w codziennym życiu, ale też narzędziem, z którego korzystam. Sam kurs zorganizowany i przeprowadzony był w 100% profesjonalnie. Polecam!

  Marta Moszoro 5/07/2017
 • Justyna Plich Avatar

  5 star rating   Jesem bardzo zadowolona z udzialu w kursie. Kurs uczy roznych technik medytacji, ktore faktycznie poprawily moja uwaznosc. Super prowadzacy.

  Justyna Plich 9/04/2017
 • OR Gosia Avatar

  5 star rating   Godny polecenia kurs Mindfulness prowadzony przez fajnych ludzi; Sylwię i Kubę.

  OR Gosia 7/26/2017
 • Sla Ma Avatar

  5 star rating   Gorąco polecam kurs prowadzony przez Sylwię i Kubę. Począwszy od pierwszych zajęć o uważności w czynnościach dnia codziennego, poprzez praktyki pomagające w niepodążaniu za myślami i kończąc na współczuciu dla siebie i innych, spotkania były przeprowadzone bardzo ciekawie, a prowadzący każdorazowo dawali kursantom nagrania praktyk oraz interesujące materiały do przeczytania. Gorąco polecam 🙂

  Sla Ma 7/26/2017
 • Agnieszka Serkies Avatar

  5 star rating   Jeśli Mindfulness to tylko z Sylwią i Kubą 🙂

  Agnieszka Serkies 3/14/2017

O prowadzących

Kurs jest prowadzony przez Sylwię Plich, oraz Jakuba Babij. Jest to jeden z nielicznych kursów MBSR w Warszawie prowadzony jednocześnie przez dwóch nauczycieli Mindfulness. Dzięki temu uczestnicy naszych kursów dostają najlepsze wsparcie w poznawaniu „uważności”.  Każde z nas,  zaczęło praktykować uważność wiele lat temu za pośrednictwem buddyzmu,  aby w pewnym momencie trafić na Mindfulness. Oprócz  Mindfulness łączy nas wiele lat spędzonych w dużych organizacjach.

Jesteśmy psychoterapeutami Gestalt, prowadzimy razem ośrodek psychoterapii „Spokojna Głowa”,  zajmujący się pomocą psychologiczną. Połączenie tych wszystkich doświadczeń sprawia, że łatwiej   jest nam zrozumieć uczestników naszych kursów, bo wiemy czym jest  stres i długotrwałe napięcie.
W swojej pracy bazujemy na standardach etycznych wytyczonych przez  UK Network for Mindfulness – Based Teachers.

Zapisz się

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawią z dnia 29 sierpnia 1997
r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2015 r., poz. 2135) oraz rozporządzeniem Parlamentu
Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w
związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz
uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. U. UE L 119/1) w celu
obsługi mojego zgłoszenia na kurs/ warsztat/ program oferowany przez Mindfulness Inside Podanie
danych jest dobrowolne, ale niezbędne do zakończenia rejestracji oraz wykonania Usługi.
Przyjmuję do wiadomości, że Administratorem danych osobowych jest Mindfulness Inside Sylwia
Starczewska wpisana do rejestru przedsiębiorców pod numerem NIP: 8861723247, REGON:
147182808 , adres poczty elektronicznej: info@mindfulnessinside.com
Oświadczam, że zapoznałem/am się z Polityką prywatności serwisu mindfulnessinside.plPolityka prywatności

Wpisz wyszukiwaną frazę