Projekt RebeliAMPKA – warsztaty Mindfulness dla kobiet po amputacjach

Gdyby ktoś mi kiedyś powiedział, że będę uczył czym jest uważność w loży honorowej na pustym stadionie Legii, najpewniej bardzo bym się zdziwił i na pewno nie byłaby to jedyna emocja, która by się u mnie pojawiła.

W tym właśnie miejscu mieliśmy przyjemność prowadzić warsztaty Mindfulness dla projektu RebeliAMPka. Projekt dedykowany jest kobietom po amputacjach. Zwykle nie opisujemy każdego z naszych projektów, czy przedsięwzięć, bo chyba nie za bardzo lubimy i chcemy się chwalić. Tym razem chcielibyśmy zrobić wyjątek, bo warto, żeby świat wiedział więcej o tym projekcie.

Czym jest „projekt rebeliAMPka”?

 

“Projekt dedykowany kobietom po amputacjach lub z wrodzonymi wadami kończyn w każdym wieku, zainicjowała Patrycja Plewka. Psycholog, terapeutka, psychotraumatolog, która sama porusza się od urodzenia przy pomocy protezy prawej nogi. W swoim życiu poświęciła wiele na to, by realizować osobiste marzenia i kontynuować pasje pomimo trudności. Z każdym rokiem swojego życia osobistego i zawodowego rozwoju przekonuje się coraz mocniej, jak ważna jest samoakceptacja i czym ona tak naprawdę jest. Dostrzegła istotę świadomego przeżywania emocji i akceptowania wszystkich uczuć, które się w nas pojawiają – nawet tych niekoniecznie przyjemnych takich jak smutek czy złość. Dowiedziała się dzięki własnym doświadczeniom, że nie ma innej drogi do poczucia „wolności w sercu” i szczęścia, jak przejść przez pełen wachlarz emocji. Dlatego też zrodził się pomysł wsparcia kobiet, które doświadczają podobnych uczuć i nie chcą pozostać w nich same.

Każda z nas ma szansę zacząć od nowa. Ten projekt udowadnia, że brak kończyny nie oznacza, że należy się żegnać z tym, co jest dla nas ważne.

Uczestniczki wydarzenia, które odbyło się 20 maja 2017 roku na stadionie Legii Warszawa, otrzymały możliwość wyjątkowego spotkania. Spędzając czas podczas warsztatów poprowadzonych przez psychologa: Anię Zając (Kraków) i psychoterapeutę Jakuba Babija (Warszawa), mogły spotkać się ze swoją kobiecością i uważnością na siebie, swoje ciało i potrzeby. Odwiedziły nas mieszkanki Warszawy, Katowic oraz Wrocławia. Wspaniałe uczestniczki projektu przełamywały wstyd i impas w ruchu po to, by móc skontaktować się z tą radosną częścią siebie. Poznawały także podstawy mindfullness’u trenując uważność.

Projekt rebeliAMPka© zakłada oswojenie trzech filarów zdrowia psychologicznego: świadomość przeżywanych emocji, określanie i nabywanie umiejętności związanych z określaniem potrzeb, a także umiejętność korzystania z wsparcia gdy „jest źle””

za  http://www.amputowani.pl/o-stronie/8-co-nowego/86-rebeliampka.html

 Będziemy z całych sił wspierać ten projekt. Jeśli czytasz tego posta i znasz kobietę po amputacji kończyny, która mogłaby z niego skorzystać – daj znać jej i światu. Tutaj znajdziesz link do ich profilu na FB. Jeśli znasz kogoś kto jest po amputacji kończyny i szuka pomocy psychologicznej – jestem pewny, że  Patrycja Plewka i jej klinika to najlepszy adres, pod który można trafić. 🙂

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

Dodaj komentarz

Wpisz wyszukiwaną frazę

Podobał Ci się artykuł?
Zapisz się do naszego newslettera.
Dostaniesz rabat na nasze kursy otwarte, dostęp do niepublikowanych materiałów, oraz automatyczną informacje o nowych postach.
Po co koncentować sie na oddechu?Jak ćwiczyć uważność w pracy