Sylwia Plich

Certyfikowana nauczycielka Mindfulness, psychoterapeutka, HR Business Partner. Członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Mindfulness, członek Mindfulness Association (UK) oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt.

W ramach firmy Nestle pracuje jako HR Business Partner oraz wdraża program Mindfulness w obszarze redukcji stresu oraz rozwijania inteligencji emocjonalnej. W swojej pracy koncentruje się na wspieraniu ludzi w ich rozwoju osobistym i zawodowym pomagając wzmacniać ich silne strony oraz rozwijać nowe kompetencje poprzez coaching. Dodatkowo prowadzi szkolenia z obszaru Stress Management, Resilience oraz Everyday Coaching.

Prowadzi praktyki dla studentów wydziałów psychologi na Uniwersytecie SWPS w Warszawie  pod tytułem: „ Uważność jako trening metapoznawczy z komponentem rozwijania akceptacji, empatii i współczucia ”.

Od ponad dwudziestu lat praktykuje uważność w ramach buddyzmu tybetańskiego. Naukę medytacji oraz samą praktykę odbywała w wielu ośrodkach na całym świecie: Europie, Azji, obu Amerykach oraz Australii i Nowej Zelandii.  Jest certyfikowaną nauczycielką Mindfulness (MBSR) w ramach Mindful Academy. Jej superwizorem w pracy nauczycielskiej jest nauczyciel Mindfulness Philip Woodward.

Ciągle doskonali swoje kompetencje. Uczestniczyła w szkoleniu Breathworks for MBSR Teachers w UK prowadzonym przez Vidyamalę Burch oraz w treningu Mindfulness organizowanym przez Mindfulness Association (UK) we współpracy z Uniwersytetem w Aberdeen oraz Wrocławską Akademią Wychowania Fizycznego. W ramach tego szkolenia uczyła się od Roba Nairna, Anny Zubrzycki, Annick Nevejan, Angie Ball oraz Chloe Homewood-Allen. Wzięła także udział w szkoleniu z Terapii Opartej na Współczuciu (Compassion Focus Therapy) pod przewodnictwem Paula Gilberta oraz w Letniej Szkole Mindfulness w Oksfordzie organizowanej przez Oxford Mindfulness Center, gdzie miała możliwość uczyć się od Marka Williamsa, Ruth Baer oraz Chrisa Cullena.

Swój warsztat trenerski rozwijała w ramach Szkoły Psychoterapeutów i Trenerów Grupowych (Insytytut Integralnej Psychoterapii Gestalt).

W zastosowaniach Mindfulness szczególnie interesuje ją praca ze stresem, wypaleniem zawodowym oraz poprawa jakości życia. W wieloletniej pracy korporacyjnej w często zmieniająch się warunkach biznesowych ma i miała możliwość korzystania z metod uważności oraz doświadczania pozytywnych efektów medytacji. Obecnie dzieli się swoim doświadczeniem z innymi.

Pracuje też jako psychoterapeutka w Ośrodku Psychoterapii Spokojna Głowa.

W wolnych chwilach biega oraz ćwiczy jogę.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

Wpisz wyszukiwaną frazę

Podobał Ci się artykuł?
Zapisz się do newslettera