Kurs MBSR Warszawa

5 Marca 2018  

Co to jest MBSR?

Co to jest MBSR?Program redukcji  stresu oparty na uważności (Mindfulness Based Stres Reduction) został  opracowany przez profesora Jona Kabat-Zinn wraz z zespołem w Klinice  Redukcji Stresu Uniwersytetu Medycznego Massachusetts w roku 1979.

Początkowo program został stworzony, aby pomóc pacjentom w pracy z bólem  oraz innymi schorzeniami.

Program łączy w  sobie techniki medytacyjne wraz z delikatnymi formami ruchowymi mającymi  wzmocnić świadomość ciała, aby poczuć się w nim lepiej, mieć z nim  lepszy kontakt i być bardziej uważnym na jego potrzeby i sygnały.

Techniki medytacyjne  pomagają zredukować stres, wyciszyć myśli oraz pomagają nam odkryć na  nowo co to znaczy relaks. Dodatkowo pomagają nam wyłączyć naszego  „naszego autopilota”, który sprawia, że w bardzo wielu ważnych sprawach  działamy w nawykowy sposób.

  Dla kogo jest kurs MBSR?

Kurs redukcji stresu oparty o  Mindfulness skierowany jest dla osób zainteresowanych zmniejszeniem  wpływu jaki stres ma na naszą codzienność.Szczególnie pożyteczny może być on dla osób:

 • odczuwających stres oraz zmęczenie
 • doświadczających wypalenia zawodowego
 • z zaburzeniami psychosomatycznym
 • chcących zwiększyć swoją
  skuteczność w radzeniu sobie
  z trudnymi sytuacjami
 • z problemami z zasypianiem
 • zainteresowanych lepszym funkcjonowaniem
 • chcących poprawić jakość kontaktu z innymi w zabieganym życiu
 • z problemami z koncentracją
 • borykającymi się z dolegliwościami czy bólem fizycznym

Program kursu

Czas trwania:
8 tygodni – spotkania 2,5 godziny – od 18:30

 • Marzec 5/12/19/26
 • Kwiecień 3/9/16/23

Dzień uważności – 7 godzin – całodniowa praktyka uważności z przerwą na wspólny posiłek

 Pomiędzy spotkaniami samodzielne ćwiczenia do wykonywania w domu

Indywidualne spotkanie po zakończeniu kursu

Tematy spotkań

   Pierwsze spotkanie: Uważność.

Drugie spotkanie: Koncentracja na chwili obecnej.

Trzecie spotkanie: Co to jest stres?

Czwarte spotkanie: Jak sobie radzić ze stresem?

Piąte spotkanie: Uważność myśli.

Szóste spotkanie: Uważność emocji.

Siódme spotkanie: Współczucie i współodczuwanie.

Ósme spotkanie: Uważność na co dzień. Przyszłość po zakończeniu kursu.

Jak zapisać się na kurs?

Koszt : 850 zł + 200 zł zaliczki

 1. Wyślij do nas maila na adres info@mindfulnessinside.com lub skorzystaj z formularza kontaktowego.
 2. Zaraz po tym zadzwonimy do Ciebie i umówimy się na spotkanie (skype/ tel lub fizyczne).
 3. Porozmawiaj z nami o swoich  oczekiwaniach, my opowiemy Ci o kursie, odpowiemy na Twoje pytania oraz  jeśli chcesz pokażemy Ci miejsce, gdzie będziemy się spotykać przez  okres ośmiu tygodni.*
 4. Jeśli zdecydujesz, że chcesz zapisać się na nasz kurs – poprosimy Cię o wpłatę zaliczki 150 PLN.
 5. Resztę ceny (900 PLN) poprosimy o zapłatę do 26.02.2018.

Ostatecznym potwierdzeniem  miejsca jest wpłata zaliczki na numer konta  podany w mailu po  rejestracji. Dla studentów,emerytów i weteranów  przewidujemy 15 %  zniżki. Istnieje możliwość rozłożenia płatności na  raty.*Kurs MBSR może nie być odpowiedni dla  wszystkich.

Jeśli jesteś w  trakcie leczenia psychiatrycznego,  przeżywasz nawrót depresji,  pracujesz z przeżytą traumą lub jesteś w  trakcie kryzysu  psychologicznego powiedz nam o tym podczas konsultacji  przed kursem.

 • Jakub Orłowski Avatar

  5 star rating   Kurs MBSR, to wyjątkowe doświadczenie, które mogę polecić każdemu. Przez 8 tygodni dowiedziałem się wiele nie tylko na temat mindfulness, ale przede wszystkim o sobie. To rewelacyjny trening siły ducha i fantastyczne wyzwanie. Wszystko prowadzone w bardzo profesjonalny sposób!

  Jakub Orłowski 10/30/2017
 • OR Gosia Avatar

  5 star rating   Godny polecenia kurs Mindfulness prowadzony przez fajnych ludzi; Sylwię i Kubę.

  OR Gosia 7/26/2017
 • Hanna Adamczak Avatar

  5 star rating   Niebawem minie rok od kursu MBSR u Sylwii i Kuby. To była bardzo dobra inwestycja w samą siebie. "Bycie przy sobie - tu i teraz", doświadczanie świata chwila po chwili, to coś niezwykle cennego. Sylwia, Kuba, dziękuję Wam bardzo za to, że wzbogaciliście moje życie w teraźniejszości, za możliwość sobotnich poranków mindfulness w Waszym towarzystwie, za to, że wzbogaciliście moje życia, za to, że wciąż pozostajemy w kontakcie. Wszystkim wahającym się, ze szczerego serca polecam kurs mindfulness z Sylwią i Kubą.

  Hanna Adamczak 5/08/2017
 • Paweł Bortnik Avatar

  5 star rating   Warto. Kazdy skorzysta z uczestnictwa w kursie szczegolnie pod auspicjami Jakuba i Sylwii 🙂

  Paweł Bortnik 3/24/2017
 • Magdalena Cupryszak-Szałkowska Avatar

  5 star rating   Polecam - byłam bardzo zadowolona z kursu uważności: rzetelna wiedza, miła atmosfera, kompetentni prowadzący

  Magdalena Cupryszak-Szałkowska 2/23/2017
 • Agnieszka Serkies Avatar

  5 star rating   Jeśli Mindfulness to tylko z Sylwią i Kubą 🙂

  Agnieszka Serkies 3/14/2017
 • Kasia Fulara Avatar

  5 star rating   Bardzo polecam zarówno kurs jak i poranki z mindfulness!

  Kasia Fulara 11/03/2017
 • Ola Ka Avatar

  5 star rating   Polecam kursy MBSR- wszystkim, niezależnie od życiowych momentów. Jeszcze mocniej polecam to miejsce. Ciepłe, dosłownie i w przenośni:), bezpieczne i dzięki wielkiej dedykacji Sylwii i Kuby- bezsprzecznie profesjonalne. Na pewno się jeszcze zobaczymy:) Pozdrawiam!

  Ola Ka 11/14/2017
 • Sylwia Bartczak Avatar

  5 star rating   Wspaniałe doświadczenie, które pomaga zmienić nasze podejście do nas samych, do otoczenia .Poprawia naszą uważność, dzięki której dokładniej i delikatniej podchodzisz do wszystkiego co cie otacza, pomaga uchwycić moment ,chwilę tu i teraz. Dziękuję

  Sylwia Bartczak 3/01/2017
 • Justyna Plich Avatar

  5 star rating   Jesem bardzo zadowolona z udzialu w kursie. Kurs uczy roznych technik medytacji, ktore faktycznie poprawily moja uwaznosc. Super prowadzacy.

  Justyna Plich 9/04/2017
 • Monika Pia Avatar

  5 star rating   Kurs na bardzo wysokim poziomie

  Monika Pia 2/23/2017
 • Magda Uczeń Avatar

  5 star rating   Serdecznie polecam kurs mindfulness prowadzony przez zespół Sylwii i Kuby. Miło było patrzeć jak uczestnicy kursu zmieniają się z tygodnia na tydzień i próbują technik uważności również poza spotkaniami. Jeśli zależy Ci na poznaniu nowych technik relaksacyjnych, chcesz nauczyć się bycia skoncentrowanym na tu i teraz oraz chcesz lepiej poznać siebie- zachęcam Cię do skorzystania z oferty warsztatów. powodzenia 🙂

  Magda Uczeń 5/07/2017
 • Marta Moszoro Avatar

  5 star rating   Kurs MBSR z Sylwią i Kubą był dla mnie bardzo cennym doświadczeniem. Odniosłam wiele korzyści osobistych, ale również zawodowych. Uważność stała się tematem w codziennym życiu, ale też narzędziem, z którego korzystam.
  Sam kurs zorganizowany i przeprowadzony był w 100% profesjonalnie. Polecam!

  Marta Moszoro 5/07/2017
 • Sla Ma Avatar

  5 star rating   Gorąco polecam kurs prowadzony przez Sylwię i Kubę. Począwszy od pierwszych zajęć o uważności w czynnościach dnia codziennego, poprzez praktyki pomagające w niepodążaniu za myślami i kończąc na współczuciu dla siebie i innych, spotkania były przeprowadzone bardzo ciekawie, a prowadzący każdorazowo dawali kursantom nagrania praktyk oraz interesujące materiały do przeczytania. Gorąco polecam 🙂

  Sla Ma 7/26/2017
 • Joanna Vciswo Avatar

  5 star rating   Polecam, dla każdego, kto jest otwarty na to co głęboko w człowieku siedzi, wspaniała atmosfera, profesjonalne prowadzenie

  Joanna Vciswo 7/26/2017
 • Anna Engel Avatar

  5 star rating   Polecam ten kurs. Uważność wiele zmienia. A Sylwia i Kuba to świetny duet prowadzących.

  Anna Engel 12/04/2017
 • Katarzyna Srebniak Avatar

  5 star rating   Jeśli czujesz, ze potrzebujesz bardziej doceniać drobne rzeczy, nauczyć się sobie odpuszczać i bardziej cieszyć się tym, co Cie otacza, ten trening jest na pewno dla Ciebie! Kuba i Sylwia prowadzą treningi bardzo profesjonalnie, dzielą się wiedza, tłumacza, są cierpliwi i empatyczni. Zajęcia skupiają się jednak na praktykowaniu. Te 3 godziny każdego tygodnia to był czas tylko dla mnie, był kojący, pozwalał przenieść się w inny wymiar! Gorąco polecam!

  Katarzyna Srebniak 5/08/2017
 • Kasia Konfederak Avatar

  5 star rating   Gorąco polecam kurs prowadzony przez Sylwię i Kubę. Rzetelna wiedza, miła atmosfera, kompetentni prowadzący. Bardzo polecam 🙂

  Kasia Konfederak 8/31/2017

O prowadzących

Kurs jest prowadzony przez Sylwie Strczewską, oraz Jakuba Babij. Jest to jeden z nielicznych kursów MBSR w Warszawie prowadzony jednocześnie przez dwóch nauczycieli Mindfulness. Dzięki temu uczestnicy naszych kursów dostają najlepsze wsparcie w poznawaniu „uważności”.  Każde z nas,  zaczęło praktykować uważność wiele lat temu za pośrednictwem buddyzmu,  aby w pewnym momencie trafić na Mindfulness. Oprócz  Mindfulness łączy nas wiele lat spędzonych w dużych organizacjach.

Studiujemy psychoterapię Gestalt, prowadzimy razem fundację „Spokojna Głowa,   zajmującą się pomocą psychologiczną w obszarze stresu i wypalenia   zawodowego. Połączenie tych wszystkich doświadczeń sprawia, że łatwiej   jest nam zrozumieć uczestników naszych kursów, bo wiemy czym jest  stres.
W swojej pracy bazujemy na standardach etycznych wytyczonych przez  UK Network for Mindfulness – Based Teachers.

Zapisz się

Wpisz wyszukiwaną frazę